Vila Anobis ubytování v Krušných Horách

  Vítejte na stránkách Vila Anobis Nové Hamry


Kouzelné místo při soutoku Bílého potoka a řeky Rolavy přitahovalo nové osadníky nejen svou romantickou        atmosférou, ale především vynikajícími podmínkami pro rýžování cínu. Později se přidala také úspěšná těžba železné rudy, která vedla k založení městečka Nové Hamry. Jméno dostalo podle nového hamru postaveného pod Dvorským vrchem. Roky tvrdé hornické dřiny naučily místní usedlíky neobyčejné přizpůsobivosti a vytrvalosti, díky které si po ukončení těžby v 19. století rychle našli jiný způsob obživy. Věnovali se hlavně krajkářství, výrobě perleťových knoflíků a pocínovaných lžic.

 

Přestože mají Nové Hamry jen necelých 300 obyvatel, svým sportovním zázemím strčí do kapsy i některá větší střediska. Zdejší lyžařský areál nabízí několik upravovaných sjezdovek, na kterých se nebudete muset vyhýbat davům sportovních nadšenců. Svěží vzduch a působivé ticho okolních lesů si můžete vychutnávat také na běžkách, v létě pak na horských kolech nebo pěšky. Na slavnou Krušnohorskou magistrálu se odsud dostanete za pár minut. Značené běžecké trasy a cyklostezky ovšem křižují celé Krušné hory na české i německé straně.

 

Nabízíme luxusní ubytování v nově zrekonstruované vile (2003) ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, vybavených sociálním zařízením (WC, sprchový kout), TV-SAT, telefonem, možnost připojení na Internet. Součástí vily je společenská místnost s krbem a bar s nabídkou alkoholických a nealkoholických nápojů, studeného i teplého občerstvení.

 

Parkování přímo u vily na soukromém parkovišti.